Корисне
Посилання

Триває підготовка теплового господарства м. Ковеля до опалювального сезону 2022-2023 рр.

09.08.2022

Прогнозують, що через війну з росією, ця зима буде найскладнішою для українців за часів незалежності. Зокрема, через проблеми з постачанням газу. Аби зменшити залежність міста від блакитного палива, триває переобладнання котелень для роботи на дровах, щепі й тирсобрикетах.

Нагадаємо, що ПТМ «Ковельтепло» одним з перших в Україні скоротило споживання природного газу на 30% завдяки програмі встановлення котлів, які працюють на альтернативних видах палива. Нині у Ковелі 12 котелень, на яких встановлено 26 твердопаливних котлів загальною потужністю 21,36 Гкал/год.

Найбільші зусилля у підготовці до нового опалювального сезону теплоенергетики спрямували на реконструкцію котельні по вул. Володимира Кияна, 82. Тут встановлюють чотири нових котла: два  твердопаливних та два газових. Потужність твердопаливних - 1,25 мВт кожний, газових – 2,0 мВт кожний. Загалом на реконструкцію котельні з бюджету громади виділено 7 млн грн. Роботи виконує власними силами ремонтно-будівельна бригада підприємств без залучення підрядних організацій.

Крім того, планується встановлення твердопаливного котла потужністю 1,5 мВт в котельні по вулиці Володимирській, 85, яка забезпечує теплом один з найбільших мікрорайонів міста – Володимирську-40 років Перемоги, а гарячою водою ще й мікрорайон «Сільмашу». На ці потреби з міського бюджету виділено 2 млн грн.

Торік понад 35% загальної теплової енергії було вироблено на альтернативних видах палива. Коли запрацює нове обладнання, ця цифра сягатиме близько 50%.


Наразі підприємством створено достатній запас твердого палива, якого має вистачити для забезпечення роботи котелень під час проходження опалювального сезону 2022-2023 років. Зокрема, заготовлено 8,6 тис м куб дров, майже 3,6 тис м куб обрізків, 521,5 тонн тирсобрикетів. Процес закупівлі твердого палива ще триває, адже ситуація із постачанням газу є нестабільною. 

Попри напруженість ситуації та складність роботи в умовах воєнного стану, працівники ПТМ «Ковельтепло» роблять усе можливе, аби теплове господарство в місті працювало без збоїв, а ковельчани були з опаленням та гарячою водою.