Корисне
Посилання

Про встановлення плати за абонентське обслуговування на послугу з постачання теплової енергії,
послугу з постачання гарячої води
 

Законом України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017 (зі змінами) передбачено для споживачів, з якими укладені індивідуальні договори про надання комунальних послуг, застосування плати за абонентське обслуговування.

Плата за абонентське обслуговування встановлюється у відповідності до даного Закону, Постанови Кабінету міністрів України від 21.08.2019 р. № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», Постанови Кабінету міністрів України від 11.12.2019 р. № 1182 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води», Постанови Кабінету міністрів України від 21.08.2019 № 808 (зі змінами) «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг».

Плата за абонентське обслуговування - платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг, що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та  поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 21.08.2019 № 808, станом на 01.01.2024 р. граничний розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента на послугу з постачання теплової енергії складає 42,94 грн. в місяць, на послугу з постачання гарячої води – 42,94 грн. в місяць.

З 01 грудня 2021 року плата за абонентське обслуговування на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води ПТМ «Ковельтепло» становить: