Субсидії онлайн
TEPLO.GOV.UA
Новини

Опис заходів інвестиційної програми

 

Встановлення засобів обліку теплової енергії на вводі житлових будинків

 

ПТМ „Ковельтепло” обслуговує 224 житлових будинків, в тому числі відомчі та кооперативні. Станом на 21.12.2015р 175 житлових будинки обладнано загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії, що становить  78% від загальної кількості, також в 13-ти житлових будинках не доцільно встановлення вузлів обліку теплової енергії. За для 100% забезпечення обліку теплової енергії населення доцільно встановити ще 36 теплових лічильника.

Згідно ліцензійних умов та відповідно до проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.02.2015р. №129-р інвестиційною програмою на 2016 передбачено оснастити об’єкти комунальної власності, в категорії населення, засобами обліку теплової енергії в кількості 11 шт.

Для забезпечення 100% обліку теплової енергії населення передбачено в інвестиційній програмі на 2016 рік 260,55 тис. грн. кошти з інвестиційного рахунку ПТМ „Ковельтепло”, а також в місцевому бюджеті на 2016р. передбачено 1 000 тис.грн. для облаштування житлових будинків засобами обліку теплової енергії.

 

Реконструкція котелень по вул. Незалежності, 50 із заміною 4-х котлів НІІСТУ-5 на котли КСВ-2,0 – 1 шт та КСВ-1,0 1 – шт., по вул. Грушевського, 9 із заміною 6-ти котлів НІІСТУ-5 на котли КСВ-2,0 – 2 шт. та КСВ-1,0 – 1шт та по вул.  Смирнова, 14А. 

В зв’язку з постійними скаргами на не задовільне теплопостачання від споживачів, що опалюються від котелень по вул. Незалежності, 50 та Грушевського, 9, а також враховуючи те що на вказаних котельнях встановлено найбільша кількість застарілих котлів НІІСТУ-5 з дуже низькім ККД менше 80%, то для зменшення витрат палива та забезпечення споживачів теплової енергії якісною послугою з теплопостачання, було прийнято рішення, провести реконструкцію вище вказаних котелень.

Котельня по вул. Незалежності, 50 та Грушевського, 9 розміщені в окремих будівлях. В котельні по вул. Незалежності, 50  установлено 3 твердопаливні котли „Калвіс-950” та 4 газові котли НІІСТУ-5, інвестиційною програмою передбачено розроблення проектної документації для реконструкції котельні та придбання одного котла КСВ-1,0 вартістю 250,07 тис. грн. Всього вартість реконструкції котельні відповідно до кошторисної документації становить 1006,607 тис. грн. Другий котел КСВ-2.0 та решта необхідного обладнання очікується придбати за державні кошти з фонду регіонально розвитку сфери житлово-комунального господарства на 2016рік. На даний час фінансування зазначено об’єкту з державного бюджету не передбачено. У випадку не виділення державних коштів придбання вище вказаного котла буде здійснюватись за кошти інвестиційної програми на наступний рік. Після встановлення одного котла КСВ-1,0 котельня буде введена в експлуатацію, що дасть можливість забезпечити споживачів тепловою енергією.  

В котельні по вул. Грушевського,9 встановлено лише шість котлів НІІСТУ-5, інвестиційною програмою на 2016 рік передбачено розроблення проектної документації для реконструкції котельні, а також придбання трьох котлів КСВ та необхідних комплектуючих для проведення реконструкції.

   Газові котли експлуатуються вже більше двадцяти років, а тому морально та технічно застарілі. Для економії палива та надійної безаварійної роботи котелень в інвестиційні програмі передбачено заміну газових котлів НІІСТУ-5 на котли КСВ-2,0  та КСВ-1,0.

Котли які заплановано встановити відзначаються високим коефіцієнтом корисної дії, більше 90 %, відносно не великим споживанням газу та новою надійною автоматикою.  

Метою проекту є підвищення енергоефективності, мінімізація збитків, задоволення потреб споживачів у якісних послугах  за рахунок встановлення сучасних високоефективних котлів.

Вартість матеріалів та проектних робіт необхідних на реконструкцію котелень становить 1 488,07 тис. грн. без врахування ПДВ. Всі монтажні роботи виконуються господарським способом.

В зв’язку з недостатнім обсягом фінансування інвестиційної програми на 2016 рік для котельні по вул. Смірнова, 14А програмою передбачено лише розроблення проектної документації для реконструкції котельні, придбання необхідного обладнання передбачається за державні кошти з фонду регіонально розвитку сфери житлово-комунального господарства на 2016 рік.

Вартість проектних робіт для реконструкції котельні по вул. Смірнова, 14А становить 43,000 тис. грн.

 

Реконструкція теплових мереж.

Метою проекту є підвищення надійності та ефективності теплопостачання задоволення потреб споживачів у якісних послугах, мінімізація збитків та підвищення енергоефективності за рахунок впровадження сучасних технологій транспортування  теплової енергії .

            Впровадження результативних механізмів підвищення рівня енергоефективності та вжиття заходів, щодо зменшення питомих витрат енергії  та обсягів споживання енергоносіїв.

   Система теплопостачання міста Ковеля є складним технологічним і соціально-економічним комплексом, що забезпечує життєдіяльність великої кількості споживачів. Оцінкою якості функціонування системи теплопостачання є: якість і надійність теплопостачання, вартість послуг теплопостачання та екологія.

Теплові мережі ПТМ „Ковельтепло” прокладені в непрохідних каналах з ізоляцією з використанням мінеральної вати. Канали не захищені від проникнення ґрунтової та іншої води, що призводить до значних втрат теплової енергії, пошкодженню теплопроводів, що в кінцевому результаті призводить до низької надійності та якості відпуску тепла споживачам, високими тарифами для них та надає значних збитків підприємству.

Основними показниками по визначенню ефективності транспортування тепла від джерела генерації до споживача є:

- втрати тепла через зовнішні поверхні труб; 

- втрати води на підживлення.

Найвищу ефективність і збільшення терміну експлуатації теплових мереж забезпечує застосування попередньоізольованих в заводських умовах трубопроводів та їх елементів , сучасних теплоізоляційних матеріалів з покращеними характеристиками .

Заміна застарілих трубопроводів при застосуванні попередньоізольованих труб відповідає сучасним вимогам по терміну безаварійної експлуатації, за тепло ізоляційними характеристиками та за простотою монтажу. Коефіцієнт теплопровідності ізоляції становить <0,035 Вт/м/?С, поліетиленової труби 0,43 Вт/м/?С. Окрім цього сучасні попередньо ізольовані труби мають у верхній частині теплоізоляційного шару розміщені два провідники системи теплоконтролю герметичності теплопроводу (аварійної сигналізації що спрощує контроль витоків).

При підтриманні температури теплоносія 95?С в подавальному теплопроводі мереж з поліуретановою ізоляцією, ККД теплової ізоляції становить 99-97%, тобто питомі втрати теплоти через ізоляцію підтримуються на рівні 1-3%, що значно нижче нормативних втрат з традиційною ізоляцією.

Однією з найбільших переваг попередньо ізольованих труб з поліуретановою ізоляцією є малі питомі втрати теплоти при експлуатації: завдяки герметичній гідроізоляції теплопроводів а теплотехнічні якості теплоізоляції практично не змінюються у ґрунтах.

Основним призначенням впровадження проекту є зниження втрат тепла в тепломережах шляхом заміни діючих трубопроводів на попередньоізольовані такого ж діаметру, що дає змогу:

-   підвищити термін безаварійної експлуатації мережі;

-   знизити експлуатаційні витрати;

-   знизити витрати на ремонти;

-   знизити капітальні затрати при монтажі;

-   знизити теплові втрати через ізоляцію в середньому.

            Заплановані  результати реалізації інвестиційного проекту  передбачаються досягти відповідно до національних , регіональних і галузевих пріоритетів.

 

Вартість матеріалів на реконструкцію теплових мереж котельні по вул.Незалежності,50 згідно кошторисної документації, розробленої ПТМ „Ковельтепло” становить -  298,330  тис. грн. без ПДВ.

 

Вартість матеріалів на реконструкцію теплових мереж котельні по вул.Вітовського, 22 згідно кошторисної документації, розробленої ПТМ „Ковельтепло” становить -  494,400  тис. грн. без ПДВ.

 

Вартість матеріалів на реконструкцію теплових мереж котельні по вул.Драгоманова,22 згідно кошторисної документації, розробленої ПТМ „Ковельтепло” становить -  1155,68  тис. грн. без ПДВ.

 

 

 

 

Загальна вартість матеріалів на реконструкцію теплових мережна котельнях по вул. Незалежності,50, Вітовського,22 та Драгоманова,22 згідно кошторисної документації, становить -  882,69тис. грн.

 

Період  реалізації  Інвестиційної програми

 

Періодом реалізації даної інвестиційної програми є 2016 рік  з моменту встановлення тарифів на послуги центрального теплопостачання та гарячого водопостачання .

Пояснення до фінансового плану використання коштів для виконання інвестиційної програми на 2016 рік 
ПТМ ”Ковельтепло”
(найменування ліцензіата) 
№ з/п Найменування заходів (пооб'єктно) Кількісний показник (одиниця виміру) Фінансовий план використання коштів на виконання інвестиційної програми за джерелами фінансування,                         тис. грн (без ПДВ) Кошти, що враховуються у структурі тарифів                                                                     тис. грн. (без ПДВ)  За способом виконання, тис. грн (без ПДВ) Строк окупності (місяців) *
(1+(гр4-гр16) / гр17)*12
№ аркуша обґрунтовуючих матеріалів Економія паливно-енергетичних ресурсів                                       (тони умовного палива/прогнозний період) Економія паливно-енергетичних
ресурсів (тис. грн.)
Економія фонду заробітної плати,                                                                                 (тис. грн/рік) Економічні вигоди від зростання капіталізації основних                    фондів (збільшення амортизаційних відрахувань)                                                                      (тис.грн./рік) Планова вартість зворотних матеріалів, отриманих з демонтованого обладнання, (тис.грн.) Вартість усунення аварії на ділянці, що підлягає заміні, тис.грн. Економічний ефект  за перший рік з урахуванням  вартості зворотніх матеріалів  (тис. грн.) **  Економічний ефект  за другий та наступні роки                               (тис. грн.) **  Стан основного обладнання
загальна сума  господарський  (вартість                                            матеріальних ресурсів) підрядний До впровадження заходу Після впровадження заходу
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
І Виробництво теплової енергії
 1.1  Будівництво, реконструкція та модернізація обєктів теплопостачання (звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням:
  1.1.1 Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:
      x x x x x   x x x x x x x x x x
Усього за підпунктом 1.1.1 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00    
  1.1.2 Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:    
Усього за підпунктом 1.1.2 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
  1.1.3 Інші заходи, з них:    
      x x x x x   x x x x x x x x    
Усього за підпунктом 1.1.3 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
Усього за пунктом 1.1 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00    
     
  1.2 Інші заходи (не звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням:      
 1.2.1 Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:    
1.2.1.1 Реконструкція котельні по вул. Незалежності,50 із заміною 4-х котлів НІІСТУ-5 на КСВ-2.0 та КСВ-1.0 1од. 250,07 250,07 207,07 43,00 9,33   10,63 241,52 0,00 49,23 24,00 0,00 314,75 290,75 Встаовлено 4 котли НІІСТУ-5 з ККД 80% Встановлено котел КСВ-1.0 з ККД 91%
1.2.1.2 Реконструкція котельні по вул. Грушевського,9 із заміною 6-ти котлів НІІСТУ-5 на КСВ-2.0 та КСВ-1.0 3 од. 1195,00 1195,00 1152,00 43,00 34,20   71,09 170,62 0,00 237,43 32,00 0,00 440,05 408,05 Встаовлено 6 котлів НІІСТУ-5 з ККД 80% Встановлено котли КСВ-2.0 - 2шт. та КСВ-1.0 - 1шт. з ККД 91%
Усього за підпунктом 1.2.1 1445,07 1445,07 1359,07 86,00 23,85   81,72 412,14 0,00 286,66 56,00 0,00 754,80 698,80 х  х 
 1.2.2 Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:    
Усього за підпунктом 1.2.2 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
 1.2.3 Заходи щодо впровадження та розвитку інформаційних технологій, з них:    
Усього за підпунктом 1.2.3 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
 1.2.4 Заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, з них:    
Усього за підпунктом 1.2.4 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
 1.2.5 Інші заходи, з них:    
1.2.5.1 Розроблення проектно-кошторисної документації для реконструкції котельні Смірнова,14А 1 од. 43,00 43,00 0,00 43,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 Встановлено 5 котлів НІІСТУ-5 з ККД 80% Проектом передбачається заміна 3-х котлів НІІСТУ-5 на КСВ-2.0-1шт. та КСВ-1.0  
Усього за підпунктом 1.2.5 43,00 43,00 0,00 43,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
Усього за пунктом 1.2 1488,07 1488,07 1359,07 129,00 24,59   81,72 412,14 0,00 286,66 56,00 0,00 754,80 698,80 х  х 
Усього за розділом І 1488,07 1488,07 1359,07 129,00 24,59   81,72 412,14 0,00 286,66 56,00 0,00 754,80 698,80 х  х 
                                                                     Продовження
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
ІІ Транспортування теплової енергії
 2.1  Будівництво, реконструкція та модернізація обєктів теплопостачання (звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням:
  2.1.1 Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:
      x x x x x   x x x x x x x x х  х 
Усього за підпунктом 2.1.1 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00    
  2.1.2  Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:    
      х х х х х   х х х х х х х х х  х 
Усього за підпунктом 2.1.2 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
  2.1.3 Інші заходи, з них:    
      х х х х х   х х х х х х х х х  х 
Усього за підпунктом 2.1.3 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
Усього за пунктом 2.1 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00    
  2.2 Інші заходи (не звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням:  
 2.2.1 Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:    
2.2.1.1 Рекострукція теплових мереж та мереж гвп по вул.Незалежності,50 в м. Ковелі 0,220км  298,33 298,33 298,33 0,00 103,95   1,85 4,43 0,00 28,83 10,04 0,02 43,33 33,28
Сталеві труби в ізоляції з мінеральної вати. Знос 70%, ізоляція пошкоджена.

Попередньоізольовані труби без зміни діамитрів тепломереж. 
2.2.1.2 Реконструкція теплових мереж та мереж гвп по вул.Вітовського,22 в м. Ковелі 0,548км  494,4 494,4 494,4 0,00 99,54   4,10 9,85 0,00 48,14 12,99 0,05 71,02 58,04
Сталеві труби в ізоляції з мінеральної вати. Знос 70%, ізоляція пошкоджена.

Попередньоізольовані труби без зміни діамитрів тепломереж. 
2.2.1.3 Реконструкція теплових мереж та мереж гвп по вул.Драгоманова,22 в м. Ковелі 0,088км  89,96 89,96 89,96 0,00 70,99   2,54 6,10 0,00 8,87 1,28 0,02 16,27 14,99
Сталеві труби в ізоляції з мінеральної вати. Знос 70%, ізоляція пошкоджена.

Попередньоізольовані труби без зміни діамитрів тепломереж. 
Усього за підпунктом 2.2.1 882,69 882,69 882,69 0,00 96,89   8,49 20,38 0,00 85,84 24,31 0,09 130,62 106,31 х  х 
 2.2.2 Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:    
2.2.2.1 Встановлення засобів обліку спожитої теплової енергії в житлових будинках 11 260,55 260,55 243,23 17,32 48,01   0 0 0 65,13 0 0 65,13 65,13 Нарахування за спожиту теплову енергію проводиться по нормі Нарахування за спожиту теплову енергію проводиться згідно показів приладів обліку
Усього за підпунктом 2.2.2 260,55 260,55 243,23 17,32 48,01   0,00 0,00 0,00 65,13 0,00 0,00 65,13 65,13    
 2.2.3 Заходи щодо впровадження та розвитку інформаційних технологій, з них:    
Усього за підпунктом 2.2.3 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
  2.2.4 Заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, з них:
      х х х х х   х х х х х х х х х  х 
Усього за підпунктом 2.2.4 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
 2.2.5 Інші заходи, з них:    
Усього за підпунктом 2.2.5 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
Усього за пунктом 2.2 1143,24 1143,24 1125,92 17,32 78,32   8,49 20,38 0,00 150,97 24,31 0,09 195,75 171,44 х  х 
Усього за розділом ІІ 1143,24 1143,24 1125,92 17,32 78,32   8,49 20,38 0,00 150,97 24,31 0,09 195,75 171,44 x x
ІІІ Постачання теплової енергії
 3.1  Будівництво, реконструкція та модернізація обєктів теплопостачання (звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням :    
  3.1.1 Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:    
      х х х х х   х х х х х х х х х х
Усього за підпунктом 3.1.1 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х х
  3.1.2  Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:    
      x x x x x   x x x x x x x x    
Усього за підпунктом 3.1.2 x x x x x   0,00 0,00 0,00 x 0,00 0,00 x x х х
  3.1.3 Інші заходи, з них:    
      х х х х х   х х х х х х х х х х
Усього за підпунктом 3.1.3 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х х
Усього за пунктом 3.1 x x x x x   0,00 0,00 0,00 x 0,00 0,00 x x х х
                                                                                   Продовження 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
  3.2 Інші заходи (не звільняється від оподаткування згідно з пунктом 154.9 статті 154 Податкового кодексу України), з урахуванням:      
 3.2.1 Заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів, з них:    
      х х х х х   х х х х х х х х х х
Усього за підпунктом 3.2.1 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х х
 3.2.2 Заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів, з них:    
      х х х х х   х х х х х х х х х х
Усього за підпунктом 3.2.2 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х х
 3.2.3 Заходи щодо впровадження та розвитку інформаційних технологій, з них:    
Усього за підпунктом 3.2.3 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х х
  3.2.4 Заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, з них:    
      х х х х х   х х х х х х х х х х
Усього за підпунктом 3.2.4 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х х
 3.2.5 Інші заходи, з них:    
      х х х х х   х х х х х х х х х  х 
Усього за підпунктом 3.2.5 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х х
Усього за пунктом 3.2 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х х
Усього за розділом ІІІ 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 х  х 
Усього за інвестиційною програмою 2631,31 2631,31 2484,99 146,32 35,18   90,21 432,52 0,00 437,63 80,31 0,09 950,55 870,24 х  х 
Примітки:                                  
* Суми витрат по заходах та економічний ефект від їх упровадження  при розрахунку строку окупності враховувати без ПДВ.                        
** Складові розрахунку економічного ефекту від упровадження  заходів ураховувати без ПДВ.